Kilka domowych sposobów na piękne i zadbane włosy po okresie zimowym

Zima się skończyła, a twoje włosy są matowe, pozbawione blasku i życia?

Jest na to kilka sposobów. Możesz skoczyć do drogerii po odpowiednią odżywkę, albo zastosować jedną z domowych metod używanych przez nasze mamy i babcie.

Metodą, która z pewnością sprawi, że nasze włosy odzyskają blask i będziemy przy okazji mogły je trochę rozjaśnić, jest rumiankowa płukanka. Wystarczy zaparzyć jedną ziołową saszetkę, zmieszać ją z wodą i takim wywarem spłukać obficie włosy po uprzednim umyciu. Efekt gwarantowany od razu po ich wysuszeniu.

Innym sposobem na polepszenie kondycji włosów, a przy okazji zmniejszenie skłonności skóry głowy do przetłuszczania, jest proteinowa maseczka będąca połączeniem drożdży wymieszanych z mlekiem. Taką maseczkę możemy przygotować "na oko" mieszając te dwa składniki ze sobą i pamiętając, by nie dodawać zbyt dużo mleka.

Zostawiamy ją na włosach do kilku minut, po czym myjemy włosy delikatnym szamponem, dbając o to, by nie pozostały na nich resztki naszej maseczki. Po wysuszeniu włosy lśnią, są lekko podniesione i zdecydowanie mniej się przetłuszczają. Taką naturalną kurację warto powtarzać mniej więcej raz w tygodniu.

Jeśli masz wrażenie, że twoje włosy wolno rosną, możesz oczywiście wetrzeć w nie na sucho jedno lub dwa żółtka jajek. Składniki odżywcze zawarte w żółtkach zmineralizują twoje włosy i pobudzą do wzrostu, nadadzą im również piękny połysk, a także nieco rozjaśnią i nadadzą refleksy.

Jeżeli twoje włosy są przesuszone, zaopatrz się w oliwę z oliwek. Warto ją wetrzeć na noc we włosy, a rano koniecznie je umyć. Dzięki tej metodzie twoje włosy przestaną się puszyć i będą odpowiednio nawilżone.

Kolejną drogą, dzięki której możesz zmniejszyć przetłuszczanie się twoich włosów, jest zastosowanie wywaru z pokrzyw. Oczywiście, tu również możesz posłużyć się saszetką herbaty pokrzywowej i w podobny sposób jak w przypadku płukanki rumiankowej przyrządzić także płukankę pokrzywową. Możesz również zakupić odpowiedni szampon ziołowy w drogerii lub aptece, dzięki czemu twoje włosy powinny zdecydowanie mniej się przetłuszczać. Poza tym taki wywar wzmocni je, skutecznie będzie przeciwdziałał łupieżowi i sprawi, że twoje włosy przestaną wypadać

Oprócz domowych metod jak te opisane powyżej zawsze można skorzystać z suplementów diety w postaci tabletek zawierających ekstrakt ze skrzypu polnego. Wiele drogerii oferuje także szampony, odżywki i maseczki oparte na składnikach naturalnych, jak wcześniej wspomniany rumianek, pokrzywy czy tez na bazie łopianu. Ich działanie zazwyczaj jest skuteczniejsze niż innych środków opartych na keratynie, silikonach i tym podobnych. Niemniej każdy włos ma inną strukturę, dlatego też jedne środki mogą okazać się bardziej skuteczne, a inne mniej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *