|

Loxon Max – czy rzeczywiście przeciwdziała utracie włosów na głowie? Wasze opinie

Szybka utrata włosów na głowie to zawsze poważny problem, który z pewnością nie działa pozytywnie na nasz dobry humor. Na rynku dostępnych jest jednak wiele produktów, które regularnie stosowane mają nie tylko zatrzymywać ten proces, ale także przyczyniać się do porostu nowych włosów. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z nich, a konkretniej produktowi Loxon Max.

Loxon Max – co to jest?

Opakowanie Loxon Max

Produkt ten, dostępny w płynnej formie do rozpylania na głowie, dedykowany jest przede wszystkim mężczyznom borykającym się z androgenowym wypadaniem włosów. Uwarunkowania genetyczne to z pewnością jeden z częstszych powodów szybkiej utraty włosów przez mężczyzn, który jest bardzo trudny do zatrzymania. Producent gwarantuje jednak, że regularne stosowanie preparatu pozwoli w krótkim czasie na zatrzymanie tego procesu.

Lek na wypadające włosy nakładany jest bezpośrednio na skórę głowy w postaci delikatnej mgiełki rozpylanej bezpośrednio z buteleczki. Z informacji udzielanych przez producenta wynika, że w drugim miesiącu stosowania wyraźnie zauważalne powinno być ograniczenie wypadania włosów. Po drugim miesiącu następuje stopniowy porost włosów, a pełna kuracja produktem kończy się po około roku.

Skład suplementu diety

Loxon Max, który może być stosowany przez mężczyzn w wieku od 18 do 65 lat, zawiera w swoim składzie przede wszystkim minoksydyl. Jest to mocno skoncentrowana substancja czynna, która niestety dość często może powodować różnego rodzaju nieprzyjemne skutki uboczne. W każdym mililitrze produktu znajduje się około 50 mg substancji czynnej.

Składnikami uzupełniającymi w tym przypadku jest między innymi glikol propylenowy, etanol 96 %, kwasek cytrynowy oraz bardzo skutecznie oczyszczona woda. Trudno niestety znaleźć informacje związane z tym, jaka jest procentowa zawartość wszystkich tych składników.

Jak wygląda prawidłowe dawkowanie?

Czy to już dopadło Ciebie?

Nie da się ukryć tego, że dawkowanie produktu na wypadanie włosów dla mężczyzn jest wyjątkowo proste. Jedna dawka leku to około 1 ml produktu, co według zapewnień producenta stanowi 10 rozpyleń z buteleczki. Stosowanie polega po prostu na codziennym nakładaniu takiej dawki leku na włosy, najlepiej dokładnie umyte. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, należy stosować dwie dawki dziennie, jedną rano, a drugą wieczorem.

Skutki uboczne – czego można się spodziewać?

Choć substancja czynna minoksydyl, na której oparty jest skład produktu, znana jest ze swojej skuteczności działania przy problemie wypadania włosów z podłożem genetycznym, to jednak niestety może ona powodować sporo problemów. Jest dość duże prawdopodobieństwo spotkania się z mało przyjemnymi skutkami ubocznymi.

Do tych najczęściej pojawiających się należy zaliczyć bóle głowy, świąd i pieczenie, wysypka, zapalenie skóry czy wyraźnie widoczny obrzęk. Zdarzają się jednak również problemy z nadmiernym wysuszeniem skóry głowy, a nawet czasową utratą włosów, a więc przyspieszeniem procesu, który początkowo chcieliśmy zatrzymać.

Choć są to przypadki w dużej mierze sporadyczne, to jednak decydując się na stosowanie produktu należy bardzo uważnie sprawdzać, czy nie występują żadne efekty uboczne. Ich wystąpienie powinno odznaczać odstawienie leku i wybranie się do lekarza na konsultacje.

Ile to kosztuje? Sprawdzamy cenę produktu

Też tak wyglądasz?

Pewnym pocieszeniem, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych jest tutaj to, że produkt nie kosztuje bardzo dużo. Jedna buteleczka to wydatek około 40zł. Zawiera ona 60 ml produktu, a więc przy prawidłowym dawkowaniu wystarczy na pełny miesiąc stosowania.

Z drugiej jednak strony musimy pamiętać o tym, że kuracja powinna trwać nie krócej, jak 12 miesięcy. Oznacza to, że w jej trakcie będziemy musieli kupić minimum 12 buteleczek, co znacząco podniesie ogólny koszt leczenia problemu wypadających włosów.

Czy istnieje dobry i bezpieczniejszy zamiennik?

Opakowanie Profolanu

Naturalnie Loxon Max nie jest jedynym tego produktem na rynku i naszym zdaniem dość ciekawą alternatywą dla niego może być Profolan, również stworzony dla mężczyzn z problemem wypadających włosów o podobnych możliwościach działania.

Przede wszystkim bowiem zamiennik, według producenta , zapewnia wsparcie niezależnie od tego, co leży u przyczyny wypadania włosów, a więc nie musi to być jedynie uwarunkowane genetycznie. Jak wiadomo włosy mogą wypadać również z racji nadmiernej produkcji testosteronu, życia w ciągłym stresie czy z nieprawidłowego odżywiania się.

Kolejną, i naszym zdaniem najważniejszą, zaletą jest jednak to, że produkt ten posiada w pełni naturalny skład. Dostępny w formie tabletek bazuje na skrzypie polnym oraz pokrzywie, a więc znanych składnikach wielu szamponów do włosów. Dzięki temu praktycznie nie występują skutki uboczne stosowania leku, czego nie można powiedzieć o produkcie konkurencyjnym.

Warto wspomnieć również o tym, że w tym przypadku skuteczna kuracja, według zapewnień producenta, trwa około 3 miesiące, a więc czterokrotnie krócej. Za wadę produktu można natomiast uznać fakt, że da się go zamówić jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Loxon Max - opinie z forum:

  1. ikt w mojej rodzinie nie gubił włosów tak masakrycznie szybko jak ja…Myślicie, że warto postawić na ten Profolan? Może sa tutaj osoby, które przeszły taką kurację i mogą podzielić się swoimi doświadczeniam? Dajcie znać proszę.

  2. Witam. Czy ten zamiennik posiada certyfikację pozwalającą na sprzedaż w naszym kraju, a więc został odpowiednio przebadany i dopuszczony do użytku?

  3. jak długo powinna trwać kuracja, żeby efekty były trwałe? Po drugie czy ten zamiennik także powoduje porost nowych włosów czy tylko zatrzymuje wypadanie tych, które już mam na głowie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *