Co trzeba zrobić, aby prowadzić zdrowy styl życia?

Już wiele osób zauważyło, że obecnie każde kolejne pokolenie jest coraz słabsze. Choć dzięki zdobyczom współczesnej medycyny nasze życie się wydłuża, to jego jakość jest coraz gorsza. Coraz wcześniej zapadamy na poważne choroby, mamy mniej siły i ogólnie mniej energii życiowej. Dawniej ludzie cieszyli się zdrowiem przez dłuższy czas, byli energiczniejsi, a przede wszystkim szczęśliwszy. Zniszczenie tego wszystko spowodowane jest niestety przez niezdrowy styl życia. Recepta na to jest prosta. Powinniśmy lepiej się odżywiać, mieć więcej ruchu, nauczyć się walczyć ze stresem, regularnie się badać, więcej spać i odpoczywać, a do tego oczywiście odstawić używki.

Diety z kolorowych gazetek

W kwestii zdrowego odżywiania mowa jest nie tylko o diecie, ale także o tym co jemy. Dzisiaj bardzo często korzystamy z diet znalezionych gdzieś w kolorowej gazetce czy w sieci. Mogą być one skuteczne, ale często jednak nie są przez indywidualne predyspozycje naszego organizmu. Taka dieta może narobić nam więcej szkód niż dobrego i przyczynić się do szybszego zapadnięcia na poważne choroby. Jeśli już chcemy korzystać z jakiejś diety to naprawdę nie można żałować tych paru złotych na poradę dietetyka, który dobierze dietę do naszych indywidualnych uwarunkowań. Nie zapominajmy także o tym co jemy. Mnóstwo produktów w naszych sklepach to cała tablica Mendelejewa, niebezpieczne dla naszego zdrowia związki chemiczne. Warto sprawdzać na opakowaniach co kupujemy i wybierać produkty bardziej naturalne. Już samo to, bez konkretnej diety, polepszy nasze zdrowie i samopoczucie.

Więcej ruchu

Bolączką naszej cywilizacji jest coraz mniej ruchu. Spędzamy wiele godzin w biurach przed komputerami, do pracy jeździmy samochodami, a w domach po powrocie wylegujemy się na sofach przed telewizorami. Warto spróbować zmienić ten tryb życia. Z pracy nie zrezygnujemy, ale może z samochodu? W ładną pogodę warto wybrać rower zamiast samochodu albo chociaż jechać komunikacją miejską. Mamy mały spacer i jeszcze dbamy o środowisko. Wolny czas spędzajmy na powietrzu, sport generuje naprawdę przyjemne zmęczenie, bardzo odmienne od tego związanego z pracą, a do tego jest niezwykle zdrowy.

Używki nas zabijają

Ludzie mocno przesadzają również z używkami. Palimy papierosy, pijemy dużo alkoholu i nadużywamy kawy. Ogromnym złem są również napoje energetyczne, które z każdym łykiem naprawdę dobijają nasze serce. Samo ograniczenie używek już drastycznie poprawi nasze zdrowie i zapewni nam dłuższe życie.

Trudna walka ze stresem

Najgorsze jest niestety to, że nasze życie jest coraz bardziej wypełnione stresem. To najlepsza droga do otyłości, zawałów, udarów mózgu, nadciśnienia, a także cukrzycy. Jeśli nie potrafimy radzić sobie ze stresem i emocjami to naprawdę warto skorzystać z pomocy psychologa. Dzięki jego poradom nauczymy się uspokajać, łatwiej będzie nam przejść przez życie, polepszy się nasze samopoczucie, a przede wszystkim zadbamy o swoje zdrowie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Komentarze użytkowników:

  1. niestety, ale najtorszy jest wlasnie ten stres, zgadzam się jak cholera z tym, ze zmianę swojego życia należy zaczynać tak naprawdę od poradzenia sobie ze stresem, złe nastawienie do życia wcześniej czy później zawsze zniechęci nas do zdrowego stylu życia.

  2. powiem wam moi drodzy, że osiągnięcie tch wszystkich celów daje niesamowitą satysfakcję. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak pięknie zaczyna wyglądać życie, gdy nie ma się nadwagi, jest się wysportowanym i ma się dobry nastrój. Chemia w produktach spożywczych to cichy zabójca, która wykańcza nas i fizycznie i psychicznie. Warto spróbować innego życia.

  3. a gowno prawda bo wcale tak nie jest

  4. jak wyżej – bez ćwiczeń nic nie osiągniesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *