Brak pozytywnego myślenia to największa przeszkoda do zdrowego stylu życia

Tak modny dzisiaj zdrowy styl życia osiąga się przede wszystkim poprzez aktywność fizyczną oraz oczywiście odpowiednie odżywanie. Wiele słyszy się więc o uprawianiu sportów, o dietach, o ekologicznej żywności, ale prawie wcale nie mówi się o ostatnim kroku do zdrowego stylu życia, który zazwyczaj jest najważniejszy. Chodzi tutaj o pozytywne myślenie, a więc nie tylko motywację, ale także dobry nastrój.

Zły nastrój odbija się na naszym zdrowiu

Zacznijmy może od tego, że nasz nastrój ma jeden z największych wpływów na nasz wygląd i funkcjonowanie całego organizmu. Życie w ciągłym stresie, na granicy załamania nerwowego, wyraźnie objawia się problemami z zasypianiem, siwieniem, szybkim starzeniem się skóry, ciemnymi plamami pod oczami i innymi elementami, które wpływają negatywnie na nasz wygląd zewnętrzny. Wygląd to jednak nie wszystko, o wiele ważniejsze jest bowiem to co mamy w środku. Stres niestety bardzo źle wpływa na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Mało tego, może on przyczynić się do szybkiego tycia lub nadmiernego chudnięcia. W przypadku kobiet najczęściej mamy problem nadmiernego tycia. Wiecznie zestresowana kobieta próbuje poprawiać sobie humor słodyczami, przybiera na wadze i tym samym demotywuje się do prowadzenia zdrowego stylu życia. Chudnięcie wynika z kolei z szybkiej utraty wody przez organizm. Odwodnienie także jest bardzo niebezpieczne.

Co wpływa na nasz zły nastrój

Niestety, ale współczesne życie nas nie rozpieszcza. Dawniej może ludzie byli biedniejsi i często pracowali ciężko fizycznie, ale za to nie mieli większych problemów. Ich życie było w miarę proste, korzystali z darów natury i żyli spokojnie. Dzisiaj na stres wpływa szybkie tempo życia, kariera zawodowa, opieka nad dziećmi, codzienne obowiązki, zalegające rachunki i inne, codzienne przecież rzeczy. W takich warunkach trudno zmotywować się do zdrowego stylu życia. Jesteśmy tym życiem zmęczeni, więc nie chce się nam ruszać po pracy, nie mamy ochoty gotować tylko kupujemy coś w budce z kebabem, a takich przykładów można by wymienić naprawdę wiele.

Metoda małych kroków

Jak w takim razie się motywować, pozytywnie nastroić do życia i tym samym nareszcie osiągnąć swój sukces zdrowego stylu życia? Warto spróbować metodę małych kroczków. Zacznijmy na przykład co wieczór wychodzić na spacer po okolicznym parku. Już po paru takich spacerów poczujemy poprawę naszego nastroju. Widząc takie efekty zmotywujemy się do dalszych działań. Na poprawę nastroju świetnie wpływają dobre relację z rodziną. Spotykajmy się częściej, rozmawiajmy, bawmy się, a nasze problemy życia codziennego przestaną nam tak dokuczać. Zmotywowanie się do prowadzenia zdrowego stylu życia faktycznie może być trudne, gdyż wymaga od nas pewnych wyrzeczeń. To dlatego nie powinniśmy robić wszystkiego na raz. Stosując delikatne zagłębianie się w zmianę stylu życia można powoli odkrywać korzyści z tego płynące i motywować się do dalszych posunięć. Szybko przekonamy się, że to właśnie dobry nastrój i pozytywne myślenie są głównym motorem napędowym dla naszego świetnego zdrowia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Komentarze użytkowników:

  1. wszystko pięknie, ale nasz świat jest tak posrany, że naprawdę ciężko o to pozytywne nastawienie. Ja od lat nie potrafię nic zrobić ze swoim życie, ktoś może mi pomóc????

  2. Wiem ze to łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, ale mnie udało się zwyczajnie wyłączyć. Przestałem przejmować się tym ze mogę zostać zwolniony, rachunkami, i w ogóle wszystkim. Żyję z dnia na dzień i świetnie sobie radzę, a stresu nie mam żadnego. Rada dla wszystkich, nie ma co martwić się na przyszłość. Polacy to zdolny naród, przecież wiemy ze nawet z najgorszego badziewia umiemy wyjść. A jak człowiek zdrowo się czuje z dobrym nastawieniem do życia 

  3. Ja mam codziennie nerwy boje sie czegos brak apetytu i nie moge sie na niczym skupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *