|

Vitafon – rewolucyjne urządzenie zdrowotne. Czy rzeczywiście działa w sposób, jak deklaruje producent? Wasze opinie

Efektywne rozprowadzanie ważnych substancji w naszym organizmie to podstawa funkcjonowania całego naszego ciała. Choć powszechnie uważa się, że za rozprowadzanie wszystkich składników odpowiedzialna jest krew, tak warto mieć świadomość tego, że jest to zgodne z prawdą jedynie w pewnym stopniu.

Co jeszcze jest tak ważne w funkcjonowaniu naszego organizmu? Są to mikro drgania ścian naszych naczyń krwionośnych.

Vitafon – co to jest i jak działa?

Strona Vitafon’u. Źródło: https://vitafon.pl

Zdolność do przenikania wartościowych substancji w ludzkim ciele ma ogromnym związek z malutkimi wibracjami, jakim nieustannie poddawane są nasze naczynia krwionośne. Za występowanie tych wibracji odpowiedzialne są oczywiście mięśnie naszego ciała, generujące drobne impulsy.

Odpowiednie wibracje nie tylko pomagają w przedostawaniu się składników odżywczych do różnych partii naszego ciała, ale także usprawniają sam przepływ krwi. Niestety wraz z wiekiem, postępującymi chorobami bądź po ciężkich operacjach skala tych mikrowibracji może być mocno obniżona, znacznie poniżej poziomu naturalnej normy.

Niskie wibracje bardzo często są przyczyną nieefektywności różnych metod leczenia popularnych chorób. Choć stosujemy dobrej klasy leki, to jednak ich składniki nie mogą w pełni przenikać do naszego ciała i pomagać w zwalczaniu problemu.

Rozwiązaniem spadku poziomu wibracji może okazać się jednak specjalistyczne urządzenie Vitafon, które w Polsce jest popularnie użytkowane w placówkach medycznych już od 2007 roku. Proste w swojej konstrukcji, ale bardzo efektywne, urządzenie wysyła do tkanek naszego ciała impulsy akustyczne o odpowiedniej częstotliwości, które mają za zadanie pobudzić aktywność wibracyjną naszego ciała.

Urządzenie wielokrotnie było badane pod kątem skuteczności swojego działania i do tego ma ono wiele rekomendacji od najbardziej znanych oraz cenionych w naszym kraju lekarzy. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnych informacji, urządzenie samo w sobie nie leczy, ale po prostu stanowi efektywne wsparcie przy leczeniu, pobudzając naczynia krwionośne do wibracji i poprawiając skuteczność przenikania ważnych składników.

Do czego może być stosowane?

Urządzenie Vitafon. Źródło: https://vitafon.pl

Vitafon ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie, do którego zalicza się między innymi:

 • leczenie popularnych chorób kręgosłupa;
 • leczenie chorób stawów oraz uśmierzanie ich bólu;
 • wsparcie przy wielu chorobach wewnętrznych, w tym nadciśnieniu;
 • wsparcie dla organizmu cierpiącego na braki ważnych składników odżywczych i witamin;
 • łagodzenie objawów złamań kości.

Co bardzo ciekawe, istnieją również liczne badania udowadniające, że stosowanie impulsów akustycznych może być pomocne także przy leczeniu cukrzycy.

Przeciwwskazania do stosowania urządzenia

Zestaw Vitafon Activ. Źródło: https://vitafon.pl

Na pewno bardzo dużą zaletą urządzenia Vitafon jest niezwykle krótka lista przeciwwskazań, a więc przypadków, w których odradza się jego stosowanie. Z oczywistych względów należy wykazać się dużą ostrożnością, jeśli posiadamy urządzenie stymulujące pracę serca. Praca różnego rodzaju rozruszników może zostać zakłócona przez fale akustyczne, jeśli będziemy je generować w pobliżu takiego urządzenia.

Nie zaleca się do tego stosowania tego urządzenia w przypadku stwierdzenia zmian miażdżycowych, zakrzepowego zapalenia żył, chorób zakaźnych oraz wysokiej gorączki. Urządzenie akustyczne nie powinno być także stosowane przez kobiety w ciąży.

Opinie?

Wspominaliśmy już o tym, że urządzenie obecne jest na polskim rynku od dobrych 11 lat i posiada mnóstwo pozytywnych opinii oraz rekomendacji od samych lekarzy pracujących w największych placówkach medycznych.

Postanowiliśmy jednak również zapoznać się z opiniami samych pacjentów i sprawdzić, czy ich zdaniem używanie tego urządzenia faktycznie może przynosić pozytywne efekty. Opinii w internecie nie brakuje i ku naszemu zaskoczeniu zdecydowana większość z tych komentarzy potwierdza jednak efektywność działania urządzenia.

Pacjenci chwalą sobie nie tylko szybko widoczne efekty, ale także prostotę obsługi oraz nieinwazyjność leczenia. Regularne, codzienne poddawanie się wibracjom akustycznym może w dużym stopniu poprawić stan naszego zdrowia.

Cena, którą trzeba zapłacić za urządzenie

Jeśli zainteresowały Was możliwości tego sprzętu, to pewnie zastanawiacie się teraz dodatkowo ile za coś takiego będzie trzeba zapłacić, prawda? Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż mamy tak naprawdę kilka opcji do wyboru.

Najbardziej podstawowa wersja tego urządzenia będzie nas kosztowała od około 900 do ponad 1100 zł i do zastosowania w przypadku leczenia typowych chorób oraz schorzeń taki sprzęt powinien się w zupełności sprawdzić.

Bardziej profesjonalne urządzenia to już wydatek od około 1700 zł do ponad 2500 zł. Istnieje również ciekawa wersja wyposażona w materac, dzięki któremu można wprowadzać w wibracje duże partie ciała jednocześnie. Urządzenie to świetnie się sprawdza w przypadku różnych schorzeń stawów bądź kości. Jego koszt to około 3500 zł.

Gdzie bezpiecznie kupić?

Oczywiście, aby mieć pewność, że zakupione urządzenie faktycznie efektywnie działa i przy tym jest bezpieczne, należy je zamawiać ze sprawdzonego źródła. Najrozsądniej dokonać zamówienia bezpośrednio w sklepie internetowym producenta.

Złożenie zamówienia jest proste i możemy liczyć na ekspresową dostawę.

Click to rate this post!
[Total: 253 Average: 3.2]

Vitafon - opinie z forum:

 1. czy ktoś orientuje się może, jak długo trzeba prowadzić kurację takim urządzeniem? To się robi na przykład raz na jakiś czas i spokój czy regularnie trzeba zaczynać od nowa?

  1. Trzeba aż do śmierci. Poważnie mówiąc to jest badziewie. Brak sensownego mocowania wibrafonu w katastrofa. Chinole urządzeniach za paręnaście zł mają lepsze patenty

 2. mam jedno pytanie, czy generalnie producent udziela jakiejś gwarancji na swój sprzęt? Jeśli tak to na jaki okres jest ona dawana???

  1. 2 lata z możliwością przedłużenia

 3. Czy naprawdę ten Vitafon taki jest dobry jak w opisach? Bo wydać tyle pieniędzy dla mnie to bardzo dużo.Choruje cukrzyce typu 2 i nadciśnienie tętnicze.Zaczyna mi sie nefropatia. Jerzy 53lata

  1. Szkoda czasu i atlasu ja też chorują na to samo i nic nie pomogło

  2. Miejsca na ciele gdzie przyłożyć wibratory. W mojej wersji informatora dla użytkownika są dwa schematy tylu i przodu człowieka pokazujące miejsca przyłożenia.

 4. Kupiłem Vitafon T w desperacji . Przez 1.5 miesiąca praktycznie nie spałem co 30 min do WC siku .Diagnoza lekarska przerost prostaty zapalenie pęcherza.Bol straszny , zastuj moczu 400 ml.Mam planowaną operację na lutego. Po zastosowaniu Vitafonu przez 13 dni 3 razy dziennie efekt jest taki że przesypiam całą noc sikam normalnym strumieniem brak bólu.

 5. Stosuję VITAFON Activ 12 lat (zakup w 2007 roku) i ból kolan minął jestem bardzo zadowolona z tego aparatu !!! Ewa

 6. Mąż używa na staw kolanowy stosuje schemat 18 (cześć 1i2) używa od 23.12.19 i od tego czasu są bardzo widoczne efekty. Stosuje 2 razy dziennie(cały schemat 18) Plusem jest że nie używa już masci ani tabletek przeciwbólowych.

 7. Witam..zakupilam vitafon -T i mam prosbe czy ktos mółby mi podpowiedziec jak go stosowac na staw skokowy i ostrogę piętową?

  1. czy kiedyś ten mit o Polaku zginie ze Polak to głupi i naiwny ?

   1. i jeszcze dodaje debilne komentarze dołujące innych

 8. Kochani jestem po 2 operacjach lewego stawu kolanowego.W listopadzie mija dwa lata od ostatniej operacji,podczas której były wszczepione komórki macierzyste.Od 2 miesięcy pojawiły się problemy z kolanem prawym i lewym.Wstrzyknięty kwas hialuronowy nie pomógł.Czy warto wydawać pieniądze na witavon.Pomógł komuś na staw? Będę wdzięczna za komentarze.Pozdrawiam

 9. Czy to urządzenie jest naprawdę tak dobre. Chodzi o ostrogę piętową

  1. W przypadku ostrogi piętrowej skuteczność jest rewelacyjna

 10. To urządzenie to chyba jakaś akcja naciągaczy

  1. Nie ma to jak rzeczowa, konkretna opinia z uzasadnieniem.

  2. Też tak podejrzewałem, że to kolejne wunderwaffe w kosmicznej cenie, jednak ogrom literatury powstałej przestrzeni lat na temat fonowania wskazuje, że jest coś na rzeczy. Generalnie trzyma się to kupy. Ogólna zasada rehabilitacji to poprawa ukrwienia i odżywienia chorego miejsca i oczyszczenie przez odprowadzenie toksyn – produktów przemiany materii, a oddziaływanie mechaniczne (w tym przypadku wibracjami) to jedna z metod.

 11. Kupiłam vitafon i stosuję go regularnie od miesiąca na staw kolanowy i kręgosłup. Poprawa znaczna w kolanie chociaż początkowo objawy się zaostrzyły i już miałam go odstawić.

 12. Kupiłam Vitafon-2, ale wprowadzenie programu jest trudne. Oznaczenia jak Zone K, który zdaje się oznacza lewy vibrafon?, E3(D2) są niezrozumiałe. Nigdzie nie ma wyjaśnienia czy dotyczą jakiegoś wyświetlanego wyboru, czy umiejscowienia wibrafonu. Będę wdzięczna jeśli ktoś mi wyjaśni. Ale to skandaliczne, ze User Guide nie wyjaśnia, czytam wersje rosyjsko- angielska.

 13. To bardzo ciekawe, że proste i nieskomplikowane urządzenie kosztuje tak drogo

 14. czy to urządzenie jest na ryczałt NFZ dla seniorów?

 15. Gdzie jest zone K? Prawdopodobnie na ciele, wiec gdzie? A może to jest zawsze lewy? W ogóle co to są Zony? Cz to części kręgosłupa czy coś innego.

  1. Zone to strefa ,obszar.
   Chyba z niemieckiego.

 16. – stosuję vitafon od 2lat zgodnie z instrukcja na bóle w biodrach. Po 1,5 roku
  stosowania prawe biodro uważam za zaleczone poniważ nie boli a skutki zauważył opisujący prześwietlenie bioder poprzez stwierdzenie zwyrodnień i innych odchyleń ale przede wszystkim w lewym nieleczonym jeszcze biodrze , Z ?aczynająz leczenie też miałem zwiększoną bolesność przez ok 2 miesiące /najprawdopodobniej ruszyło oczyszczanie złogów / i byłem bliski przerwania fonowania. obecnie zajęłem się drugim biodrem i proces rozpoczął sie też bólem ale już wiem , że to chwilowe. pozdrawim

 17. Używam często. Zwyrodnienia stawów i bóle od kręgosłupa, zwichnięcia i stłuczenia. Zdecydowanie zmniejsza ból, krwiaki, obrzęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *