|

Czy Reproston Forte rzeczywiście pomaga mężczyznom w ich problemach z prostatą? Sprawdziliśmy…

Przerost gruczołu prostaty to poważny i niebezpieczny problem, z którym dziś boryka się około 80% mężczyzn po 75 roku życia. Nie oznacza to jednak, że tylko takie osoby muszą podejmować się leczenia. Tzw. łagodny rozrost stercza dotyka bowiem wielu mężczyzn już po 40 roku życia. Czym jest ta choroba, jakie może mieć objawy i jak jej zapobiegać?

Życie faceta po 40tce nie jest łatwe…

Problem przerostu gruczołu prostaty jest o tyle poważny, że wielu mężczyzn nawet nie chce myśleć o jego występowaniu. Wizyta u lekarza i przebadanie się krępują, a do tego często uderzają w męską dumę. W efekcie wiele osób bagatelizuje pierwsze objawy, przychodząc do lekarza w momencie, gdy przerost jest już bardzo poważny.

Jak podkreśla dr n. med. R. Drabczyk, problem łagodnego przerostu stercza często zaczyna się już po 40-tce i jest zjawiskiem naturalnym [1]. Czym w ogóle jest ten gruczoł? To niewielki narząd wielkości orzecha włoskiego ulokowany bezpośrednio pod pęcherzem moczowym. Odpowiedzialny jest on przede wszystkim za produkcję płynu wchodzącego w skład nasienia, a więc ma bezpośredni wpływ na męską płodność.

Niestety nauka nadal nie znalazła jednoznacznej odpowiedzi na to, dlaczego dochodzi do jego przerostu. Na pewno wiadomo, że duży związek ma z tym testosteron. Gdy gruczoł zaczyna się powiększać, stopniowo uciska na pęcherz, zmniejszając jego drożność. Pierwszymi objawami jest po prostu utrudnione oddawanie moczu. Jeśli mężczyzna nawet po 2-3 razy wstaje w nocy w tym celu, to prawie pewnym jest, że już występuje łagodny przerost.

Bagatelizowanie tej choroby to proszenie się o problemy. Kłopoty z oddawaniem moczu narastają, pojawia się ból i pieczenie, a ostatecznie przerost może przeistoczyć się w zmianę nowotworową. Dr n. med. Robert Drabczyk podkreśla, że całkowite wyleczenie przerostu nie jest możliwe, ale przy odpowiednim leczeniu aż około 80% mężczyzn zauważa wyraźną poprawę w komforcie życia.

Tak naprawdę im wcześniej, tym lepiej. Zamiast bagatelizować pierwsze objawy, lepiej wybierz się do urologa na kontrolę. Przyda się również zmiana trybu życia, a i warto wspierać swój organizm, dostarczając mu składników niezbędnych do prawidłowej pracy. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju suplementy diety, w tym Reproston Forte, któremu przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Co to jest z produkt i w jakim celu został stworzony?

Jak zapewnia producent, jest to rewolucyjny produkt przygotowany na bazie unikalnego składu, który ma usprawniać działanie całego układu moczowego. Jego regularne stosowanie ma przede wszystkim usprawnić przepływ moczu, jak również unormować produkcję testosteronu. To właśnie ten hormon uznaje się dziś za głównego winowajcę przerostu gruczołu prostaty.

Oprócz tego, co bardzo ważne, Reproston Forte poprawia również męską płodność, pozwalając mężczyznom na dłużej zachować sprawność seksualną. Firma zarzeka się, że skład został opracowany laboratoryjnie i bardzo dokładnie przebadany. Co warto dodać, producent gwarantuje, że znajdują się w nim wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia.

Istotną informacją na pewno jest fakt, że producent udziela interesującej gwarancji. Każda osoba decydująca się na zakup, może w przeciągu 90 dni uzyskać zwrot wszystkich poniesionych kosztów. Jeśli Reproston Forte nie spełni oczekiwań i okaże się nieskuteczny, firma zapewnia, że odda pieniądze.

Jak prawidłowo stosować?

Podstawą skuteczności działania każdego suplementu diety jest sumienne trzymanie się zaleceń dotyczących dawkowania. Bardzo ważna jest również regularność. Najlepiej starać się przyjmować środek medyczny mniej więcej o stałych porach. Reproston Forte jest dostępny w formie łatwych do połykania kapsułek.

Producent zaleca, aby przyjmować codziennie dwie kapsułki, jedną rano i kolejną wieczorem. Najlepiej robić to bezpośrednio po posiłku, koniecznie obficie popijając wodą. Produkt należy stosować tak długo, aż pojawią się widoczne i zadowalające efekty. Niestety producent nie podaje dokładnych informacji, ile mniej więcej powinna trwać pełna kuracja.

Możliwe skutki uboczne?

W pełni naturalne składniki, brak glutenu, GMO oraz produktów na bazie laktozy. Takie zapewnienia same w sobie są już gwarancją bezpieczeństwa stosowania tego suplementu. Firma gwarantuje, że skład został bardzo dokładnie przebadany. Stężenie jego poszczególnych elementów jest na tyle niskie, że nikt nie powinien spotkać się z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi stosowania. Producent zaleca jednak sprawdzić skład przed zakupem. Naturalne wyciągi z roślin mogą być alergenami dla niektórych osób. W tym przypadku konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Aby Wam to ułatwić, zajmiemy się teraz właśnie składem suplementu Reproston Forte.

Skład specyfiku

Firma zarzeka się, że w produkcie znajdują się wyłącznie naturalne składniki i, jeśli wierzyć informacjom z oficjalnej strony, faktycznie tak jest. Każda kapsułka zawiera w sobie:

 • wyciąg z pokrzywy – ma silne właściwości wzmacniające odporność organizmu oraz poprawiające działanie układu moczowego,
 • wyciąg z żurawiny – bardzo popularny, naturalny składnik mający ogromny wpływ na sprawność działania układu moczowego,
 • wyciąg z jeżówki wąskolistnej – przede wszystkim usprawnia działanie gruczołu prostaty,
 • wyciąg z palmy sabałowej – jest cenny dla osób borykających się z poważniejszym przerostem prostaty. Zmniejsza częstotliwość oddawania moczu, a do tego wyraźnie łagodzi towarzyszący temu ból i pieczenie,
 • selen – jest odpowiedzialny przede wszystkim za niszczenie wolnych rodników,
 • cynk – normuje produkcję testosteronu, wzmacnia organizm i pomaga w utrzymaniu wysokiej płodności,
 • witaminę E – przede wszystkim chroni przed niekorzystnym działaniem oksydantów.

Opinie użytkowników?

Producent na każdym kroku zachwala swój suplement, co oczywiście jest zrozumiałe. Czy jednak sami użytkownicy potwierdzają wszystkie te zapewnienia? Postanowiliśmy to sprawdzić, przeglądając różne fora społecznościowe w poszukiwaniu opinii i komentarzy. Naszym oczom ukazał się naprawdę niezły obraz tego specyfiku. Na pewno nie znaleźliśmy żadnych informacji dotyczących negatywnych skutków stosowania kapsułek.

Reproston Forte – dzisiaj 25.06.24 – 30% taniej

Większość użytkowników chwali sobie efekty regularnego stosowania Reproston Forte. Wielu mężczyzn bardzo szybko zauważyło niższą częstotliwość oddawania moczu oraz zmniejszone dolegliwości bólowe. Regularne stosowanie suplementu wpływa również na poprawę samopoczucia, co na pewno związane jest z ograniczeniem objawów przerostu gruczołu prostaty.

Aktualna cena

Pozostała nam więc jeszcze kwestia ceny, która na pewno bardzo mocno wszystkich Was interesuje. Ile trzeba zapłacić za Reproston Forte? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż producent często przygotowuje różne akcje promocyjne. Bazowa cena opakowania z kapsułkami jest dość wysoka, gdyż obecnie oscyluje w granicach 274 zł.

Sami jednak trafiliśmy na krótką, ale atrakcyjną promocję. Dzięki niej opakowanie można było dostać w cenie 137 zł. Co warto podkreślić, nie trzeba dodatkowo płacić za dostawę. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek specyfiku, a więc przy prawidłowym dawkowaniu wystarcza na 2-tygodniową kurację.

Gdzie można obecnie go kupić?

Teoretycznie Reproston Forte dostępny jest w wielu sklepach internetowych, ale najlepiej zamawiać go wyłącznie z oficjalnej strony producenta. Po pierwsze tylko wtedy uzyskuje się pewność zamawiania produktu oryginalnego, a więc skutecznego i bezpiecznego w stosowaniu. Dodatkowo firma udziela 90-cio dniowej gwarancji tylko na suplementy zamówione w oficjalnej dystrybucji.

Źródło

[1] https://www.mp.pl/pacjent/urologia/168064,lagodny-rozrost-stercza

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.5]

Reproston Forte - opinie:

 1. W jaki sposób realizowana jest ta wysyłka, kurierem?

 2. ktoś orientuje się, czy do tego suplementu trzeba mieć jeszcze jakąś specjalną dietę? Jeśli tak, to możecie mi coś ciekawego polecić?

 3. są tutaj osoby, które już to stosowały? Ile czasu zajmuje kuracja bo nie wiem ile tak naprawdę trzeba tego zamówić…

 4. Reproston Forte – dzisiaj 25.06.24 – 1 opakowanie GRATIS

 5. dzień dobry, ktoś wie jakie są opcje płatności za ten suplement? Można zamówić z płatnością przy odbiorze? Takie rozwiązanie byłoby dla mnie najlepsze.

 6. A CZY KTOŚ MOŻE POTWIERDZIĆ ZE TO CO PSIZE PRODUCENT NA STRONIE Z LINKA POWYŻEJ ODNOŚNIE BEZPIECZENSTWA TO PRAWDA???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *