opakowanie varicoff
|

Varicoff – czy ma szansę pomóc na zmęczone nogi? Wasze opinie i doświadczenia w temacie

Obolałe, ciężkie i zmęczone nogi? Problemy z krążeniem dolnych kończyn zalicza się do chorób cywilizacyjnych, których konsekwencją bywają pękające naczynka i żylaki.  

Szacuje się, że w krajach wysoko rozwiniętych częstotliwość występowania niewielkich zmian w obrębie naczyń krwionośnych dosięga nawet 80% populacji. Jakie są przyczyny uciążliwych dolegliwości nóg i jak sobie z nimi radzić?

Schorzenia kończyn dolnych. Charakterystyka, przyczyny i leczenie.

żylaki nóg

Nieprawidłowe krążenie krwi to dolegliwość spowodowana najczęściej nadmiernym przeciążeniem kończyn dolnych. Duża liczba osób pracujących, zmuszona jest przez cały dzień roboczy utrzymywać tę samą pozycję – stojącą lub siedzącą. Prowadzi to do przewlekłego bólu i obrzmienia nóg. Chroniczne zmęczenie kończyn wywołuje z kolei dużo poważniejsze schorzenia, takie jak pękające naczynka, a nawet żylaki.

Żylaki to upośledzenie żył spowodowane defektem zastawek, uciskiem na naczynia bądź ich niedrożnością lub zwężeniem. Nie znajdująca odpowiedniego ujścia, krew zaczyna gromadzić się w żyłach, tworząc zatory i manifestując się w postaci pojawiających się na nogach, nieestetycznych, sinych zgrubień i uwypukleń.

Pęknięte naczynka, potocznie zwane pajączkami są skazą dermatologiczną objawiającą się w postaci siatki czerwonych niteczek szpecących skórę. Podobny defekt jest następstwem rozszerzających się naczyń włosowatych.

Do najczęstszych przyczyn sprzyjających rozwojowi obu dolegliwości należą:

 • uwarunkowania genetyczne;
 • długotrwała praca stojąca lub siedząca;
 • brak aktywności fizycznej;
 • palenie tytoniu;
 • długotrwałe przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Oba schorzenia wychodzą daleko ponad problemy natury estetycznej. Zarówno pękające naczynka jak i żylaki mają poważne konsekwencje zdrowotne. Niedrożne żyły zaliczają się do grupy niechlubnych schorzeń, których nie sposób całkowicie wyleczyć, można jedynie łagodzić ich przebieg. Niezwykle ważne jest więc, aby w miarę możliwości nie dopuścić do rozwoju choroby.

Oczywiście zawsze najrozsądniej jest dusić problem w zarodku i zapobiegać jego powstawaniu prowadząc aktywny i zdrowy tryb życia. Natomiast kiedy poczujemy dotkliwy ból lub dostrzegamy puchnące kończyny – pierwsze objawy problemów z krążeniem krwi – warto sięgnąć po jeden z wielu dostępnych na rynku preparatów, przynoszących ulgę i hamujących postęp zaburzeń.

Jak dbać o zdrowie i estetyczny wygląd nóg?

opakowanie varicoff

Obrzęki i dokuczliwe bóle nóg to pierwsze symptomy zwiastujące możliwe pojawienie się żylaków. Przy początkowej fazie schorzeń kończyn dolnych można podjąć próbę niwelacji dolegliwości w zaciszu własnego domu, wykorzystując całkowicie nieinwazyjne preparaty, takie jak maści czy kremy.

VaricOff to preparat w kremie niosący ulgę podczas walki z dolegliwościami związanymi z nieprawidłowym krążeniem krwi, obrzękiem i zmęczeniem nóg. Działanie środka przyczynia się do zmniejszenia ryzyka występowania pękających naczyń włosowatych i pojawienia się żylaków.

Regularnie stonowany krem:

 • wspomaga krążenia krwi;
 • niweluje obrzęki nóg;
 • przynosi ulgę zmęczonym kończynom;
 • usuwa uczucie zmęczenia;
 • przeciwdziała kurczom nóg;
 • nawilża i ujędrnia skórę;
 • wstrzymuje rozwój pajączków i żylaków;

Co sprawia, że VaricOff jest skuteczny?

Dobrane pod kątem pielęgnacji zmęczonych nóg substancje aktywne składające się na recepturę kremu poprawiają krążenie krwi, przynosząc ulgę zmęczonym nogom. Połączenie wykorzystywanych w medycynie ludowej, naturalnych bio-składników ze stworzonymi w warunkach laboratoryjnych związkami, stanowi tajemnicę preparatu VaricOff.

 • Ekstrakt z kasztanowca – jego właściwości lecznicze znane były już starożytnym Grekom i Rzymianom. Wywary z kory i kwiatów rośliny stosuje się do dziś jako broń w walce przeciwko żylakom, zakrzepowemu zapalaniu żył, zastoinom żylnym, obrzękom nóg i kurczom mięśni;
 • Diosmina – łagodząca substancja syntetyczna wzmacniająca napięcie ścianek naczyń krwionośnych i w efekcie niwelująca obrzęk nóg i uczucie ich ciężkości;
 • Trokserutyna – środek wpływający pozytywnie na napięcie i elastyczność małych naczyń oraz zwiększający ich przepuszczalność, dzięki czemu koi obrzęki i wspomaga krążenie;
 • Hesperydyna – produkt pochodzenia naturalnego znajdujący się głównie w cytrusach, posiada właściwości uelastyczniające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych oraz cechy łagodzące przebarwienia skórne.
 • Babka lancetowata – jej lecznicze właściwości doceniali już starożytni Chińczycy. Liście rośliny doskonale łagodzą obrzęki;
 • Arnika – pozyskiwana z kwiatów substancja aktywna stosowana do walki ze skórą podatną na pękanie naczynek, wzmacniająca ich ścianki, a dodatkowo łagodząca obrzęki.

Dla kogo jest ten produkt?

piękne nogi

Prawdą jest, że większość cierpiących z powodu żylaków  i upośledzenia krążenia krwi osób to kobiety. Nie znaczy to jednak, że panowie nie borykają się z podobnymi problemami. Ciężka praca stojące lub siedząca, wiek i uwarunkowania genetyczne wpływają negatywnie na zdrowie przedstawicieli każdej płci. Dlatego krem VaricOff to preparat dla wszystkich dorosłych osób cierpiącej z powodu dyskomfortu nóg.

Jak konsumenci postrzegają ten krem?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz opiniotwórczych związanych z VaricOff natkniemy się na szereg artykułów opisujących działanie i rezultaty stosowania kremu. Większość z publikowanych w sieci osądów ma wydźwięk pozytywny. Jakie dokładnie właściwości preparatu zyskały sobie największą przychylność nabywców? Zadowoleni użytkownicy najczęściej wspominają, że produkt ten:

 • Daje wytchnienie w bólu;
 • Zmniejsza obrzęk kończyn;
 • Widocznie poprawia wygląd nóg;
 • Przynosi ulgę zmęczonym członkom.

Biorąc pod uwagę podobne opinie internautów, można dojść do wniosku, że VaricOff to wspomagający walkę z niedrożnością żył preparat, który warto wypróbować.

Gdzie kupić VarocOff?

Przynoszący ulgę zmęczonym, opuchniętym nogom krem dostępny jest w sklepach internetowych. Dzięki temu zakup preparatu staje się wygodny i bezpieczny. Dodatkowo, odwiedzając stronę dystrybutora, dostajemy szansę nabycia preparatu za tymczasową, niższą o 25% cenę. Promocja obejmuje przygotowanie zamówienia w ciągu jednego dnia roboczego i dostarczenie go w wybrane przez konsumenta miejsce – na adres domowy, bądź do jednego z wielu paczkomatów.

Reasumując: tempo dzisiejszego świata: ciężka praca, brak czasu na aktywność fizyczną, dostęp do licznych, niszczących zdrowie używek oraz czynnik, na który nie mamy najmniejszego wpływu – uwarunkowania genetyczne – wszystkie te okoliczności sprawiają, że każdy z nas, bez wyjątku staje się wysoce narażony na dolegliwości związane z nieprawidłowym krążeniem krwi. Im szybciej zaczniemy myśleć o zdrowiu i dobrej kondycji naszych nóg, stosując zapobiegające rozwojowi żylaków preparaty, tym większą mamy szansę na bezbolesne, przyjemne życie.

Źródła zewnętrzne:

 1. Praca zbiorowa, Żylaki kończyn dolnych, http://31.186.81.235:8080/api/files/view/42458.pdf
 2. Gorzkowska, M., 2019, Zioła. Jak zbierać, przetwarzać i stosować, Wydawnictwo BOSZ, Olszanica.
 3. https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=808
 4. https://wylecz.to/na-serce/hesperdyna-wlasciwosci-dzialanie-preparaty-i-przeciwwskazania/
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Varicoff - opinie z forum:

 1. Hej, używa ktoś takiego środka? Jakie są efekty? Przynosi ulgę?

 2. Ja od niedawna używam kremu na podobne dolegliwości i musze przyznać , że spełnia swoją funkcję. Pracuję w sklepie stojąc za ladą. Praktycznie cały dzień na nogach bo klientów mamy od groma. Kiedy wracam do domu nogi wręcz pulsują od bólu. Kupiłam więc krem choć szczerze mówiąc, na początku nie byłam co do niego przekonana, ale teraz zmieniam zdanie. Po nałożeniu go na skórę czuję, że nogi przestają mnie boleć.

 3. A jak z pajączkami? Przecież ciężko się ich pozbyć. Czytałam nawet, że jedyną skuteczną metodą na usuwanie pękniętych naczyń są zabiegi laserowe. Nie jestem więc pewna czy krem może pomóc. Próbowała któraś z pań pozbyć się pajączków z Varicoff? Zadziałało? Dajcie znać!! Bo nie uśmiecha mi się pójście na bolesny zabieg do kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *