|

Prostonel – czy pomaga na męskie problemy z prostatą? Wasze opinie i doświadczenia

Jednym z ważniejszych, ale często bagatelizowanych elementów męskiego układu moczowego jest gruczoł prostaty. Wbrew pozorom pełni on bardzo ważną funkcję – produkuje płyn stanowiący składnik męskiego nasienia.

Ułatwia on poruszanie się plemnikom, a do tego przede wszystkim je odżywia. Niestety jednocześnie gruczoł ten jest powodem problemów u zdecydowanej większości mężczyzn na świecie! Znasz problem przerostu prostaty? Jeśli już się z nim borykasz koniecznie sprawdź, jak można sobie z nim radzić.

Czy wiesz, że 80% mężczyzn po 75 roku życia ma przerost prostaty? Zazwyczaj kończy się to źle!

problemy z prostatąByć może nie wiedziałeś, ale jak pokazują badania statystyczne, nawet około 80% mężczyzn po 75 roku życia ma problem ze sterczem, a wiec gruczołem prostaty. Co gorsza, blisko połowa facetów przed 50 rokiem życia już ma drobne problemy z oddawaniem moczu – typowy objaw choroby. Organ ten znajduje się w okolicy pęcherza i w zdrowej postaci ma wielkość orzecha włoskiego. Chory zwiększa swoje rozmiary, naciska na pęcherz i stąd problemy z oddawaniem moczu [1].

Jak stwierdzić samodzielnie, czy z gruczołem krokowym wszystko jest w porządku? Typowe objawy łagodnego przerostu sterczu, a więc początkowej fazy choroby, to:

 • dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na pojawienie się strumienia moczu,
 • wyraźne słabnięcie wypływu moczu w końcowej fazie jego oddawania,
 • nieustanne uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza.

Wiele osób doświadcza również nagłej potrzeby oddania moczu. Co gorsza, ponieważ trudniej jest spełnić potrzebę fizjologiczną, dużo częściej chodzi się do toalety. Mężczyźni z przerostem stercza nierzadko nawet kilkukrotnie budzą się w nocy [2].

męskie problemy intymneNa tym etapie choroby powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Bagatelizowanie problemu praktycznie zawsze kończy się bardzo źle. Latami nieleczony przerost stercza może skutkować m.in.:

 • ostrymi, regularnie nawracającymi stanami zapalnymi (blokada wypływu moczu pozwala bakteriom docierać w górę cewki moczowej, doprowadzając do groźnych zakażeń),
 • przewlekłym stanem zapalnym (często występuje gorączka, oddawanie moczu sprawia ogromny ból, a do tego potęguje się parcie na spełnienie potrzeby fizjologicznej),
 • rakiem prostaty (niestety ryzyko jest tutaj bardzo duże, szacuje się, że co drugi przypadek nowotworu wykrywanego u mężczyzn jest związany właśnie z tym gruczołem).

Leczenie z pewnością wymaga przede wszystkim wizyty u dobrego urologa. Przeprowadzi on kompleksowe badania, a następnie zarekomenduje odpowiednią terapię. W początkowej fazie przerostu stercza stosuje się farmakologię. Przy zaniedbaniu problemu może dojść nawet do zatrzymania się moczu, co zmusza do cewnikowania pacjenta.

Jeśli zauważasz pierwsze objawy przerostu prostaty, powinieneś udać się do lekarza, ale dodatkowo możesz wspierać swój organizm, stosując różne suplementy. Zalicza się do nich Prostonel, któremu przyjrzymy się dziś nieco bliżej.

Prostonel – co to jest za produkt i w jakim celu go stworzono?

opakowanie prostonelCelem stworzenia tego produktu, jak oficjalnie zapewnia jego producent, było wsparcie osób zmagających się z przerostem prostaty w początkowej jego fazie. Podkreślamy więc, że suplementu tego absolutnie nie wolno traktować, jak leku. Ma on przede wszystkim za zadanie łagodzić typowe objawy tej choroby. Regularne stosowanie powinno m.in.:

 • ułatwiać oddawanie moczu,
 • niwelować nieprzyjemny ból w kroczu,
 • łagodzić stany zapalne,
 • wzmacniać zdolności seksualne mężczyzny.

Pamiętaj, aby nigdy nie zaniedbywać przerostu prostaty i jak najszybciej udać się z tym problemem do lekarza. Prostonel może wspomagać organizm w leczeniu i zwiększać komfort codziennego życia. Jednocześnie producent zapewnia, że jego stosowanie to sposób na ograniczenie ryzyka zapadnięcia na chorobę w przyszłości.

Co ciekawe, firma chwali się tutaj unikalną formułą opartą na 6 naturalnych składnikach i komórkach Prostinarus. Jak zapewnia producent, w badaniach wykonanych w roku 2012 wykazały one wyjątkową skuteczność w łagodzeniu problemów związanych z przerostem prostaty. Użytkownicy dostają gwarancję nie tylko skutecznego działania, ale i bezpieczeństwa stosowania.

Jak prawidłowo go stosować?

Niestety na stronie producenta próżno szukać informacji związanych z prawidłowym dawkowaniem tego specyfiku. Ponieważ nie mamy tych danych, każdemu zainteresowanemu radzimy dokładnie zapoznanie się z ulotką. Choć produkt jest naturalny, przyjmowanie niezgodnie z zaleceniami może być groźne dla zdrowia.

Możliwe skutki uboczne?

wesoły mężczyznaSkuteczność działania, która według producenta jest potwierdzona licznymi badaniami przeprowadzonymi na grupie ochotników, nie jest jedyną zaletą tego produktu. Powinien być on także bezpieczny dla zdrowia, gdyż takie gwarancje można znaleźć na oficjalnej stronie. Prostonel bazuje na naturalnej formule, w której znajdują się przede wszystkim wyciągi z roślin. Przy odpowiednim dawkowaniu, zgodnie z zaleceniami, stosowanie tych tabletek nie powinno wywoływać negatywnych skutków ubocznych.

Skład produktu

Wspominaliśmy już o unikalnej formule, którą to na każdym kroku chwali się ten producent. Według zapewnień Prostonel ma być środkiem całkowicie naturalnym i dlatego postanowiliśmy to sprawdzić. Na oficjalnej stronie znajdują się informacje dotyczące składu tego produktu i, jeśli wierzyć tym danym, w kapsułkach znaleźć można:

 • ekstrakt z pokrzywy – może częściowo ograniczać rozrost gruczołu prostaty i zmniejszać stany zapalne,
 • wyciąg z jeżówki purpurowej –  ma bardzo istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego,
 • ekstrakt z żeń-szenia – poprawia libido i zapewnia wsparcie mężczyznom z problemami erekcji,
 • witamina E – może wpływać na poprawę płodności, lepszą jakość plemników,
 • cynk – jego działanie jest bardzo szerokie, ale w tym przypadku pobudza do pracy gruczoł prostaty,
 • L-arginina – oczyszcza wątrobę, a do tego ma wpływ na zwiększoną produkcję hormonu wzrostu.

Opinie użytkowników?

Krążące w sieci opinie związane z tym produktem są w dużej części naprawdę pozytywne. Użytkownicy chwalą sobie w nich przede wszystkim szybkie łagodzenie bólu oraz ułatwienie oddawania moczu.

Prostonel – dzisiaj 18.04.24 – 50% taniej

Wiele osób narzeka natomiast na dość wysoką cenę i problemy ze skontaktowaniem się z producentem. Z drugiej strony nie udało nam się znaleźć informacji, które mogłoby świadczyć o tym, że stosowanie tych tabletek wywołuje negatywne skutki uboczne.

Aktualna cena

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób będzie uzależniało decyzję o zakupie od tego, w jakiej cenie sprzedawany jest ten środek. W tym kontekście mamy chyba dobrą informację. Producent regularnie uruchamia bardzo krótkie, ale za to atrakcyjne promocje. Nierzadko można znaleźć oferty z przeceną na poziomie nawet 50%. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie podać Wam ceny suplementu Prostonel, gdyż jest ona zmienna. Najlepiej zajrzeć na oficjalną stronę producenta.

Gdzie można obecnie go kupić?

Oryginalny Specyfik ten można kupić bezpośrednio od producenta tutaj.

Wystarczy wypełnić dostępny tam formularz.

Firma gwarantuje szybką dostawę i możliwość zapłaty przy odbiorze.

Jeśli interesuje Was ten specyfik, tylko kupując go w tym miejscu macie pewność płacenia za produkt oryginalny.

Źródła zewnętrzne:

 • [1] https://lekarzebezkolejki.pl/blog/prostata-choroby-leczenie-przerostu-prostaty/w-813
 • [2] https://www.mp.pl/pacjent/urologia/168064,lagodny-rozrost-stercza
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Prostonel - opinie z forum:

 1. Czy są tutaj może osoby, które zdecydowały się kupić ten specyfik? Piszcie proszę, jak się sprawdza, jakie są efekty i czy w ogóle można go bezpiecznie stosować. Niestety nie mam pewności, czy komentarze, które znalazłem w sieci są prawdziwe.

 2. ile czasu czekaliście na dostawę tego produktu po zamówieniu go w oficjalnym sklepie internetowym?

 3. Wszystko fajnie, ale czy ten producent daje jakąś gwarancję na skuteczność działania? Czy jeśli efektów nie będzie to mogę liczyć na zwrot pieniędzy.

  1. masz jak byk info o gwarancjach na stronie podanej powyżej w linku

 4. Prostonel – dzisiaj 18.04.24 – 1 opakowanie GRATIS

 5. orientuje się ktoś, czy produkt ten pomoże łagodzić objawy przy zaawansowanym przeroście prostaty? Niestety dopuściłem do takiego stanu i teraz moje życie to istny koszmar…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *