|

Valgomed – czy skuteczny na halluksy? Wasze opinie

Deformacje stopy to poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Najczęściej spotykana deformacją stopy jest tzw. paluch koślawy, czyli halluks, dotykający coraz większego odsetka kobiet, ale także mężczyzn. Istnieje jednak niezwykle skuteczne rozwiązanie tego problemu – separator Valgomed na halluksy.

Valgomed

Co to jest?

Valgomed to wykonany z komfortowego silikonu separator na duże palce u stóp. Istotą jego działania jest optymalne ułożenie palucha tak, aby zapobiec powstaniu odcisków, otarć czy utrwalonych deformacji. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze zaawansowane halluksy powodują znaczny dyskomfort w czasie chodzenia oraz ból co zauważalnie upośledza codzienne funkcjonowanie osoby dotkniętej tym problemem. Ponadto kondycja stóp rzutuje na postawę całego ciała i utrzymanie równowagi. Dlatego tak ważne jest skuteczne i nieinwazyjne likwidowanie halluksów.

Noszenie separatora na palce jest bardzo wygodne i  nie koliduje z noszeniem jakiegokolwiek obuwia. Zapewnia natomiast stopniową – i zauważalną z dnia na dzień – korektę koślawego palucha. Jeśli nosisz wąskie obuwie na wysokim obcasie lub w Twojej rodzinie zdarzały się przypadki halluksów – obserwuj uważnie swoje stopy i w razie zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości, sięgnij po Valgomed. Unikniesz w ten sposób bolesnej i drogiej operacji, która stanowi jedyną metodę leczniczą przy zaawansowanych halluksach.

Budowa separatora

Producent zapewnia, że separator wykonany jest z elastycznego, bardzo wygodnego w użytkowaniu silikonu. Nie generuje powstania uczuleń czy podrażnień, chroni staw palucha przed dalszą deformacją, a jednocześnie nie ogranicza anatomicznego zakresu ruchu. Dzięki temu jest niemal niewyczuwalny i niewidoczny. Solidna, a zarazem elastyczna konstrukcja umożliwia wielogodzinne noszenie separatora z jednoczesnym odciążeniem przedniej części stopy.

Trzon separatora opiera się za górnej, wewnętrznej krawędzi palucha i stopy, zaś przez górną jego część wsuwany jest paluch. Następnie na drodze stopniowego zaciskania separatora dopasowujemy urządzenie tak, aby nie generowało dyskomfortu. Dzięki takiej stabilizacji paluch utrzymywany jest we właściwej pozycji, co przywraca trwale jego odpowiednie położenie i ogranicza postęp dalszych deformacji i ich powikłań.

Skuteczność

Skuteczność Valgomedu. Źródło: strona producenta

Na etapie wczesnych lub średniozaawansowanych zmian zwyrodnieniowych palucha stopy, za najskuteczniejszą terapię uznaje się separatory. Producent separatora Valgomed obiecuje skuteczność rzędu 90%! Dużo mniej korzystnie prezentuje się skuteczność zabiegów fizjoterapeutycznych, a nawet wykonywanego w przypadku zaawansowanych zmian zabiegu operacyjnego. Na skutek tego inwazyjnego leczenia może bowiem dojść do licznych powikłań, w tym odkształceń wtórnych.

Separator wywiera szereg korzystnych zmian na układ ruchu:

  • zmniejsza przeciążenie stawu i dolegliwości bólowe
  • powstrzymuje dalsze deformacje stawów palucha
  • odciąża przednią część stopy
  • usprawnia chodzenie, zapewniając pewny i płynny chód

Jak używać separatora Valgomed?

Prezentacja Valgomedu – real foto

Separator zakładany na koślawy paluch powinien być stosowany regularnie do momentu całkowitego skorygowania deformacji stopy. Producent zaleca używanie urządzenia od 6 do 10 godzin dziennie, zwłaszcza w czasie chodzenia. Można go zakładać także na noc. Już po dwóch tygodniach od stosowania separatora na halluksy zauważalna będzie poprawa.

Opakowanie zawiera dwa separatory – dla lewej i prawej stopy, co umożliwia jednoczesne korygowanie problemu koślawego palucha w obu stopach jednocześnie. Zgodnie z deklaracją producenta już po 4 tygodniach można cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami.

Cena

Separator Valgomed wykonany jest z wysokiej jakości silikonu medycznego, jest zatem bardzo wytrzymały, a jednocześnie komfortowy dla stóp. Nie powoduje otarć ani odparzeń, nie uczula ani nie podrażnia.
Cena separatora jest zatem podyktowana jego wysoką jakością. Poza specjalistycznym tworzywem, z którego jest wykonany, separator wyróżnia się optymalnym profilowaniem, zapewniającym stabilizację stawu bez ograniczania jego ruchomości.

Zakup produktu znacznie tańszego wiąże się z jego gorszą jakością i funkcjonalnością. Zakup oryginalnego produktu bardzo często honorowany jest sporą zniżką, rzędu 50% lub możliwością zakupu drugiego zestawu w atrakcyjnej cenie.

Gdzie kupić separator Valgomed?

Internet pełen jest ofert sprzedaży separatorów na halluksy, które brzmią bardzo przewrotnie: „separator jak Valgomed”. Niestety, takie tanie imitacje to brak gwarancji ich działania, a niekiedy także ryzyko powikłań w postaci nasilenia deformacji stopy lub jej miejscowych urazów (otarć, odparzeń).

Oryginalny, a zatem bezpieczny i skuteczny separator zakupić można jedynie na stronie producenta.

Dokonując tu zakupu zyskujesz atrakcyjne rabaty cenowe oraz autentyczność produktu potwierdzoną certyfikatem Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Valgomed - opinie z forum:

  1. Stosowałam zakupiony w aptece separator, ale był bardzo niewygodny. Czy ktoś stosował Valgomed? Da się go nosić na co dzień? I co z jego skutecznością?

  2. Myślałam o operacji, ale boję się bólu i powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *